فیلم دونی|دانلود فیلم

از فرهادی تا بیلگه جیلان؛ چه فیلمهائی در صف کن ۲۰۱۸ ایستاده اند؟ - فیلم دونی|دانلود فیلم

توضیحات
---
  • تاریخ : ۲۹ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 28 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای از فرهادی تا بیلگه جیلان؛ چه فیلمهائی در صف کن ۲۰۱۸ ایستاده اند؟ بسته هستند

بانی فیلم– گروه سینمای جهان: جشنواره برلین که از ۱۵ فوریه ۲۰۱۸ شصت وهشتمین دوره خود را برگزار خواهد کرد، فهرست نام بیشتر فیلم های بخش مسابقه اش را اعلام کرده که از ایران «خوک» ساخته مانی حقیقی دراین بخش پذیرفته شده است از طرفی یک فیلمساز زن آلمانی ایرانی تبار به نام امیلی عاطف که متولد سال۱۹۷۳ است با فیلم «سه روز درکیبرون» نیز دربخش مسابقه فیلم های بلند حضوردارد.
فیلم کوتاه «شهر قصه ها» ساخته آرش نصیری فیلمسازمقیم فرانسه نیزدرمسابقه کوتاه پذیرفته شده بود.
پس از مشخص شدن نام های تمام بخش ها ی جشنواره برلین، تکلیف بسیاری ازفیلمهای جشنواره پسند امسال روشن خواهد کرد وسپس همه دست اندکاران سینمای جهانی مثل تهیه کنندگان، کارگردانان، فروشندگان فیلم ها، پخش کنندگان، منتقدین وعلاقمندان سخت کوش سینما، چشم به راه عمده ترین و با اهمیت ترین جشنواره جهان یعنی «کن» خواهند بود.
بسیاری از فیلم های پیشنهاد شده به جشنواره برلین را نیزسازندگان آن همزمان و به موازات به هیات انتخاب جشنواره کن نشان می دهند تا چنانچه این جشنواره علاقمند به نمایش یکی از آنها باشند، سازندگانش فیلم را برای شرکت در فستیوال کن نگهداری کنند. این موضوعی است که در سالهای گذشته بارها رخ داده است.
 و اما جشنواره کن
هیات انتخاب بخش رسمی جشنواره کن براساس شنیده های موثق ازماه نوامبر شروع به دیدن فیلم های آماده شده کرده اند و فهرست بلندی وجود دارد که تعدادی از آن ها دیده شده و بزودی بقیه فیلم ها را هم خواهند دید که تعدادشان به حدود ۲۰۰۰ فیلم بلند خواهد رسید!
هرچه به روزهای ۱۵ آوریل (تاریخ کنفرانس مطبوعاتی کن) نزدیک ترشویم، التهاب در دفتر جشنواره کن ودر سالن های خصوصی که در آنها فیلم ها دیده می شود، بیشتر خواهد شد.
در حال حاضر فیلمهائی که شانس رفتن خود را برای رفتن به فستیوال کن می آزمایند، این ها هستند: فیلم اخیر نوری بیلگه جیلان به نام «درخت گلابی وحشی»، لارس فون تیریربا فیلم «خانه ای که جک ساخت»، کالوس ریگاداس فیلمساز مکزیکی، اولیویه آسایاس، کلر دنی، ژاک اودیار (هرسه از فرانسه) اگزاویه دولان با فیلم «مرگ وزندگی جان دوناوان»، فیلم اسپانیائی اصغر فرهادی «همه میدونند»، نانی مورتی و ماتیو گارونه (از ایتالیا)، ماتیوکاسویتز و والریا برونی (از فرانسه)، الکسی گرمن (روسیه)و…
امسال کیت بلانشت ستاره استرالیایی ریاست هیات داوران کن را برعهده خواهد داشت. این جشنواره از ۸ تا ۱۹ ماه مه برگذار خواهد شد.
مسئولان جشنواره به دنبال اهمیت دادن به جایگاه زنان در دور جدید فستیوال کن هستند.

نوشته از فرهادی تا بیلگه جیلان؛ چه فیلمهائی در صف کن ۲۰۱۸ ایستاده اند؟ اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.