فیلم دونی|دانلود فیلم

برپایی نمایشگاه آثار علی اکبر صادقی از ۸ بهمن - فیلم دونی|دانلود فیلم

توضیحات
---
  • تاریخ : ۳ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 43 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای برپایی نمایشگاه آثار علی اکبر صادقی از ۸ بهمن بسته هستند

نشست خبری نمایشگاه آثار علی اکبر صادقی در کتابخانه موزه هنرهای معاصر برگزار شد.
به گزارش بانی فیلم، نشست خبری نمایشگاه مروری بر آثار و زندگی علی اکبر صادقی سه شنبه سوم بهمن ماه با حضورعلی محمد زارع رییس موزه هنرهای معاصر تهران،استاد علی اکبر صادقی و فرشته موسوی کیوریتور ارشد نمایشگاه ، در خصوص تشریح اهداف برگزاری این نمایشگاه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد. این نمایشگاه قرار است از ۸بهمن ماه ساعت ۵ عصر سال جاری تا ۲۵ فروردین سال آینده در موزه های هنرهای معاصر برگزار شود.
در ابتدای نشست علی اکبرصادقی گفت: من همیشه در جمع جوانان احساس جوانی می کنم. خوشحالم که از چیزهای کوچیکی می خواهم برای شما بگویم. از ۱۵ سالگی نقاشی را جدی شروع کردم. یکی از چیزهایی که می خواهم بگویم این است که کلاس هفتم از بس نقاشی کردم رفوزه شدم! هر سالی ۴_۵ تجدیدی داشتم تا کلاس نهم دوباره رفوزه شدم! پدرم می خواست مهندس و دکتر شوم و از پس من برنمی آمد.
وی افزود:ششم متوسطه که بودم معلم هایم فهمیدند نقاش می شوم. بعد از این سال، چندین سال یک ضرب قبول شدم . بعد کنکور دادم، به دانشکده هنرهای زیبا رفتم ، شاگرد اول شدم و جدی تر نقاشی کار کردم. یک نوع ویترای خاصی که با کلیساها فرق می کند را ابداع کردم و خواهان زیادی پیدا کرد. من خودم را تکرار نمی کنم، هر چند وقت یک بار با ایده های جدید کارمی کنم.
اکبری گفت:بعد از مدتی ویترای را کنار گذاشتم و کارهای تبلیعاتی و تصویرگری کتاب را شروع کردم. زمانی که کلاس نهم بودم روزنامه ای به اسم آسیا از من خواست تیترهای روزنامه را کار کنم، آن قدر هیجان کار داشتم که حد نداشت. زمانی که افسر نیروی هوایی بودم کتاب پهلوان پهلونان را تصویرسازی کردم.
وی افزود:کانون فکری کودکان دنبال کسانی می گشت که سبک های خاص داشتند و به من هم پیشنهاد دادند. از سربازی به کانون آمدم و درخواست شد که انیمیشن بسازم. لیلی امیرارجمند مدیرعامل کانون یک قصه ای از فیروز شروانلو به من داد که نامش هفت شهر بود و باید دکوپاژ و سناریو سازی می شد و استوری برد لازم داشت. می گفتند می خواهیم تو اولین کسی باشی که فیلم انیمیشن ایرانی می سازی. با روندی آرام آرام با این فن آشنا شدم ،در صورتی که طولانی بود.
این هنرمند گفت:فیلم اولم را با کار سخت شروع کردم که یک سال زمان برد. پس از آن مطالعات سینمایی را شروع کردم و فیلم دومم گلباران بود که فیلم موفقی بود. در مجموع ۶ فیلم ساختم که یک مرتبه سینما را کنار گذاشتم.
فیلمی داشتم به نام «من آنم» که فولکلور ایرانی و رجز خوانی بود. این فیلم من را به سمت سوررئال برد که از سال ۵۶ سوررئال را دنبال کردم. سبک ویترای و بقیه را کنار گداشتم. سپس نگارخانه سبز را افتتاح کردم و بعد از چند سال این نگارخانه را تعطیل کردم. آن قدر ایده داشتم که می خواستم اجرا کنم. روزی بیشتر از ۱۳ ساعت کار می کردم. امروز که ۸۰ سال دارم روزی ۷ ساعت کار می کنم و صبح ها با عشق نقاسی بیدار می شوم.
علی اکبری عنوان کرد:قبل از انقلاب سه ماه انیمیشن درس دادم . بعد از انقلاب هم در دانشکده هنرهای زیبا تصویر گری درس می دادم.معلم بودن کار من نیست، نمی توانم سفارشی کار کنم. هنر سه وجه دارد مبانی، صنعت و خلاقیت. خلاقیت را خود فرد باید ایجاد کند، خلاقیت تعریف ندارد.
ونگوک از سن ۱۷ سالگی درونش خلاقیت وجود دارد. خیلی ها ۸۰ سال شان است و هنوز و خلاقیتی ندارند و سبک کارشان یک جور است. سعی کردم تکنیک های مختلف داشته باشم. چند کتاب چاپ کردم و پایان نامه خیلی از دانشجوهای جوان را قبول کردم که استاد راهنمای شان باشم. آتلیه من به روی جوانان باز است.
موسوی کویتیور ارشد در ادامه گفت: از ۱۵ سالگی تا ۸۰ سالگی کار کردن یعنی مجموعه آثاری که تولید شده زیاد است.من با همکاری بختیاری ، اشکان ، افشین و آرش صادقی اقدام به انتخاب آثار کردیم. جمع کردن عادلانه آثار استاد و مرور زندگی شان کار آسانی نبود. سعی کردم بستری فراهم شود که نه تنها آثار را به نمایش عموم بگداریم، بلکه فرصتی دست دهد که هنر بسیار مهم این هنرمند ارزنده را در یک دوره تاریخی نگاه کنیم. نمایشگاه با این نگاه ،هم آسان بود و هم نبود. به طور کلی مجموعه آثاری که استفاده کردیم انیمیشن، ویترای، تصویر سازی و نقاشی های دیواری دوره های میانی فعالیت شان است. امکان پخش نمایشی از چهار فیلم داخل موزه فراهم شده که در طول نمایشگاه فرصت برای بازدید فراهم شده است.

نوشته برپایی نمایشگاه آثار علی اکبر صادقی از ۸ بهمن اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

برچسب ها

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.