فیلم دونی|دانلود فیلم

خرید بلیت برای حفظ کف فروش، اجحاف در حق بقیه فیلمهاست - فیلم دونی|دانلود فیلم

توضیحات
---
  • تاریخ : ۲۹ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 40 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای خرید بلیت برای حفظ کف فروش، اجحاف در حق بقیه فیلمهاست بسته هستند

محمد قاصد اشرفی، رئیس انجمن سینماداران اعتقاد دارد خریداری بلیت به قصد حفظ کف فروش فیلم ها به ضرر فیلم های بعدی که قرار است جایگزین شوند است.
قاصد اشرفی در خصوص این موضوع به بانی فیلم گفت: به نظرم نه می توان صریحا گفت این اتفاق می افتد و نه می توان منکر آن شد. در هر صورت یک سری افراد هستند که به کارشان پایبند نیستند. مسلما حفظ کف فروش از طریق خرید بلیت حق یک فیلم نیست، چون فیلم بعدی که می خواهد جایگزین شود آسیب می بیند و در حق او اجحاف می شود. مسائل فیلم ها زنجیره وار به هم مرتبط هستند.
وی افزود: به نظرم کارشناسان صنوف باید برای این امر راهکاری پیدا کنند تا کسی نتواند این تخلف را انجام دهد. در حال حاضر سیستم خرید بلیت به صورت مکانیزه است و تعداد بلیت هایی که خریداری می شود توسط مدیران سالن کنترل می شود. ما می بینیم فروش فیلمی بالا رفته؛البته اگر مشتری در سالن حضور یافته باشد حساسیتی روی آن نداریم، ولی زمانی مدیران سالن به این قضیه واکنش نشان می دهند که مثلا فروش بلیت ۱۰۰ نفر بوده باشد و در سالن ۸۰ نفر حضور یابند، یا ۱۵ نفر نیامده باشند.
مدیر سینما ماندانا با بیان اینکه این کار از نظر اخلاقی کار پسندیده ای نیست ادامه داد: این کار دخل و تصرف در حقوق صاحبان فیلم های بعدی است چرا که ممکن است موقعیت آنها هم با ادامه فروش فیلم به خطر بیفتد. فکر می کنم واقعا این موضوع در شورای صنفی قابل بحث است. البته نظارت هم می شود، اگر کسی تخلف کند تخلفش محرز است و ما مطلع می شویم. اگر به تعداد بلیتی که خریداری می شود، جمعیت به سالن نیایند، بلافاصله مشخص می شود و مدیران سالن ها آنها را یادداشت می کنند. این ارتباط بین سینما و شورای صنفی است. یک کمیته انضباطی برای این گونه تخلفات وجود دارد که به این موضوع رسیدگی می کند. اگر فیلمی تخلف کند، مشخص است چه تعداد برای آن فیلم بلیت خریداری شده است. باید کنترل و نظارت بر اکران فیلم ها دقیق تر شود تا این تافاق تکرار نشود.
قاصد اشرفی در مورد اینکه آمار نادرست تا چه حد می تواند روی اسناد سینمایی تاثیر منفی بگذارد، عنوان کرد: کف فروش مسئله ای نیست که تاثیر چندانی روی مجموع فروش یک فیلم داشته باشد. این کار برای اینکه یک یا دو هفته کف فروش را حفظ کنند راهکار درستی نیست و ضایع کردن حقوق افرادی است که فیلمشان در نوبت اکران است. همچنین اگر بلیت های برای ان فیلم خریداری کرده باشند ۵۰ درصد از همان مبلغ مربوط به خود صاحب فیلم است. از نظر محاسبه ۵۰ درصد مربوط به سینمادار و ۵۰ درصد مربوط به صاحب فیلم است. ما به عنوان سینمادار به هیچ وجه راضی نیستیم که چنین اتفاقی برای فیلم ها بیفتد و این کار به هیچ وجه صحیح نیست.

نوشته خرید بلیت برای حفظ کف فروش، اجحاف در حق بقیه فیلمهاست اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

برچسب ها

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.