فیلم دونی|دانلود فیلم

مدیری مقابل دوربین سکوت کند هم برای مخاطب جذاب است - فیلم دونی|دانلود فیلم

توضیحات
---
  • تاریخ : ۱۵ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 33 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای مدیری مقابل دوربین سکوت کند هم برای مخاطب جذاب است بسته هستند

گروه تلویزیون – زینب علیپور : مدتی است که شبکه های مختلف سیما اقدام به بازپخش مجموعه های مهران مدیری کرده اند. مجموعه هایی که سالهای گذشته برای تلویزیون ساخته شده بود و یا برای شبکه نمایش خانگی. شبکه ۵ از جمله این شبکه هاست که پس از بازپخش مجموعه «پاورچین»، «شوخی کردم» را روی آنتن دارد. این در حالی است که همزمان آی فیلم هم اقدام به پخش «پاورچین» کرده است. «شوخی کردم» مجموعه ای است که برای شبکه نمایش خانگی ساخته شده بود، اما به دلیل جذابیت کارهای این کارگردان، شبکه های ۵ و آی فیلم سریال های وی را پشت سر هم روی آنتن دارند.
ساعد هدایتی از جمله بازیگران این دو مجموعه است که سالهاست در اغلب کارهای مدیری حضور داشته و در کنار همکاری با این کارگردان، دوستی و رفاقت دیرینه ای با همدیگر دارند.
از این رو بانی فیلم با وی گفت و گویی در خصوص فعالیت های اخیرش و این دو مجموعه روی آنتن داشته که در ادامه می خوانید:
***
 از فعالیت های اخیرتان بگویید و اینکه این روزها مشغول بازی در چه کاری هستید؟

– این اواخر در دو فیلم سینمایی حضور داشتم که به تازگی کارم در این دو فیلم به پایان رسیده است. در فیلم «لازانیا» به کارگردانی حسین قناعت بازی کردم که در این فیلم با جواد رضویان، بهنوش بختیاری، رضا ناجی، عباس محبوب، یوسف تیموری و ارژنگ امیرفضلی همبازی بودم و سال ۹۷ قرار است که اکران شود.
 پس این اواخر تمرکزتان بیشتر روی سینما بوده است؟
– بله. دو هفته ای است که کار در این فیلم را به پایان رسانده ام. فیلم «زنده باد خودم» به کارگردانی محمد ممتاز را هم بازی کردم که در آن فیلم هم با حمید لولایی، زهره حمیدی و علی کاظمی همبازی بودم. فکر می کنم این فیلم هم سال آینده اکران شود. چون هر کدام از این فیلمها در حال حاضر مراحل فنی را طی می کنند.
 در مورد نقش هایی که در این فیلم بازی کرده اید هم بگویید.
– در «لازانیا» نقش یک قاضی را بازی کردم. البته کار طنز است، اما نقش من جدی است. در «زنده باد خودم» هم نقش رئیس بانک را بازی کردم که یک فیلم طنز است. البته هر دو کار بیشتر طنز اجتماعی و موقعیت است.
 پیشنهادهای تلویزیونی این اواخر راضی کننده نبوده که بیشتر روی سینما متمرکز شدید؟
– البته من این روزها در سریال «بچه مهندس» مشغول بازی هستم که احتمالاً ماه رمضان پخش خواهد شد. در این سریال هم نقش یک سرگرد را بازی می کنم. اما در پاسخ به سوال شما باید عرض کنم که در تلویزیون، کمتر سریالی ساخته می شود که تیم خودمان کار کنند. منظورم مهران مدیری است و کارگردان هایی که سریال طنز می سازند. ما یعنی و من و دوستان هم که به هر حال جزو تیم مهران مدیری هستیم که ایشان هم حدود یکی- دو سالی است برنامه «دورهمی» را کار می کنند. این برنامه هم که ساختارش با سریال متفاوت است. ما منتظریم اگر آقای مدیری فرصتی داشته باشند و مثل گذشته سریال بسازد، ما هم در خدمتشان باشیم.
 فکر می کنم ساختار برنامه «دورهمی» آنقدر برایشان جذاب است که به این زودی تصمیم به ساخت سریال نگیرند. با اینکه در خبرها آمده که «دورهمی» دیگر ساخته نخواهد شد!
– من حدود ۱۶ سال است که در کنار همکاری با مهران مدیری رفاقت و دوستی دارم. معمولاً کاری را که می گوید می سازد نمی سازد و اگر کاری را بگوید نمی سازد، می سازد! (باخنده)
به هر حال ایشان یک برند است و هر کاری را که می سازد برای مخاطب جذاب است. من فکر می کنم حتی اگر روی صندلی بنشیند و مردم را فقط نگاه کند، باز هم مردم دوستش دارند.
 شاید به همین دلیل است که تلویزیون برای چندین بار، مجموعه های وی را روی آنتن دارد! مدیران به این امر واقف هستند که مجموعه هایی مثل «پاورچین» و «شب های برره» همواره برای مخاطب جذابیت دارد.
– بله. به هر حال مهران مدیری مخاطب تلویزیون و سلیقه اش را می شناسد و هر کاری که می سازد مورد توجه مخاطب قرار می گیرد.
 «شوخی کردم» جزو مجموعه هایی بود که برای شبکه نمایش خانگی ساخته شده بود. از این رو وقتی روی آنتن تلویزیون می رود، ممکن است با حذفیاتی روبرو شود. این مجموعه در پخش تلویزیونی حذفیات داشت؟
– من فرصت نکردم که ببینم. البته این مجموعه به صورت آیتم بود. باید ببینیم تا در این باره نظر بدهم. چون فرصت نکردم ببینم نمی توانم در این باره نظر قطعی بدهم.
 «پاورچین» را چطور؟ فرصت می کنید ببینید؟
– بله. هر وقت که فرصت می کنم و سر فیلمبرداری نباشم می بینم و هر بار هم از دیدن این مجموعه لذت می برم.
 فکر می کنید چرا چنین سریال هایی که جذب مخاطب می کردند، کمتر ساخته می شوند؟
– در کل کارهایی که آقای مدیری ساخته اند، ماندگار شده اند. به این دلیل که هم خودش طناز است و هم به بازیگرانش طنازی را یاد می دهد و هم نویسندگانی که در آن زمان با ایشان همکاری می کردند، مثل برادران قاسم خانی جنس کار مهران مدیری را می شناختند و از همه مهمتر اینکه خود مهران جنس تماشاچی را می شناسد و اینکه از چه قصه ای خوشش می آید. به همین دلیل هنوز هم وقتی ما هم بازپخش این سریالها را می بینم، برایمان لذت بخش است. اما از آنجایی که ساختار مهران مدیری تغییر کرده و بیشتر کارهایی مثل «دورهمی» و سینمایی مثل «ساعت ۵ عصر» این اواخر کار کرده است، می توانم بگویم شاید کمی از سریال سازی های گذشته اش فاصله گرفته و شاید از ساخت این نوع کارها خسته شده است.
 شاید هم به دنبال یک متن و فیلمنامه جذاب است!
– مهران مدیری این قابلیت را دارد که اگر متن هم جذاب نباشد، خودش در ویرایش آن را جذاب می کند. یکی از دلایل ماندگاری اش همین نکته است.
 شما برای «دورهمی» دعوت شده اید؟ چون معمولاً مهران مدیری از دوستانشان به عنوان مهمان دعوت می کنند.
– در فصل گذشته دعوت شدم ولی شمال بودم و نتوانستم بروم. البته تا جایی که من برنامه را دیدم، معمولاً افرادی که نامشان در برنامه برده می شود، دعوت می شوند.
 بله. اما اغلب مهمانانشان افرادی بودند که به نوعی با هم همکاری داشتند؟
– به هر حال آن هم بوده است. اتفاقاً دوبلورهای پیشکسوتی هم در این برنامه حضور داشتند که من خوشحالم چنین عزیزانی در این برنامه حضور پیدا کردند.
 در این مدت که برای تلویزیون کار نکرده اید، پیشنهاد بازی در کارهای نمایش خانگی هم داشتید؟
– بله. البته قصد جسارت به دوستانی که در این کارها بازی می کنند را ندارم. اما خودم خیلی اهل سوپرمارکت نیستم. وقتی در سوپرمارکت ها فیلم ها را می بینم احساس خوبی ندارم. البته خیلی از همین کارها موفق هم بودند و توانستند مورد توجه مخاطبان بسیاری قرار بگیرند، به من هم از این کارها زیاد پیشنهاد می شود. اما خیلی دوست ندارم در این کارها بازی کنم. به هر حال امیدوارم هر چه زودتر مهران مدیری یک سریال بسازد و ما باز هم در آن کار کنیم.

نوشته مدیری مقابل دوربین سکوت کند هم برای مخاطب جذاب است اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.