فیلم دونی|دانلود فیلم

مونولوگ - فیلم دونی|دانلود فیلم

توضیحات
---
  • تاریخ : ۹ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 25 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای مونولوگ بسته هستند

داریوش مهرجویی درباره «قیصر»
فکر می‌کنم از طریق پرویز نوری درباره فیلم «قیصر» خبردار شدم. نوری آن زمان با مسعود (کیمیایی) مراوده داشت. او خبر داد که مسعود این فیلم را می‌سازد و دارد خیلی کارهای جالبی می‌کند. گفتم مثلاً چه‌کار می‌کند؟ گفت یارو قبل از ارتکاب قتل، پاشنه کفشش را می‌دهد بالا و خیلی قشنگ است! کیف کرده بود. صحنه حمام را هم برایم تعریف کرد. بعد که فیلم آمد در فستیوال سپاس، منتقدها شروع کردند به نوشتن در مورد این دو فیلم. دو دسته شده بودند؛ یک عده طرفدار قیصر بودند و یک عده طرفدار گاو! گاوی‌ها به قیصر فحش می‌دادند و قیصری‌ها به گاوی‌ها! بساطی راه افتاده بود و نقدهای عوضی و عجیبی می‌نوشتند.
***
آل پاچینو درباره بازی در «پدرخوانده»

در «پدرخوانده» مارلون براندو منبع الهام من بود و هنگام بازی در کنار وی بسیار راحت بودم. اگر حمایت او نبود، من از فهرست بازیگران این فیلم حذف می شدم! کوپولا تصور می کرد که من برای نقش کورلئونه مناسب نیستم. اما آنچه موجب ماندن من شد، صحنه مربوط به رستوران در فیلم است که بعد از فیلمبرداری با بازی من موافقت کردند.
***
خاطره ای از محمدعلی کشاورز درباره «کاروانها»

سر صحنه فیلــــــم «کاروانها» آنتونی کوئین در یکی از صحنه ها که با بهروز وثوقـــی بازی داشت، کارش به برداشت چهلم می رسید! کویین هم صبرش لبریز شد و شروع کرد به داد و بیداد و فحش دادن و گفت این بازیگر را بردارید و به جایش هر چه می خواهید بگذارید. آنتونی کوئین شاعر و نقاش خوبی بود و وقتهای بیکاری هم شطرنج بازی می کردیم؛ بیشتر وقتها او می برد، اما وقتی من می بردم کفرش درمی آمد و فورا می گفت یک دست دیگر بازی کنیم.
***
یک خاطره از هیچکاک

زمانی که فیلم «روانی» به نمایش درآمد، پسر جوانی پیش من آمد که حدودا ۹ یا ۱۰ ساله بود و از من پرسید آیا در فیلم‌هایت از خون جوجه‌ها استفاده می‌کنی و من در جواب گفتم نه از سس شکلات استفاده می‌کنم و او تشکر کرد و رفت. نکته قابل توجه این است که این کودک با تمام سن کمش به خوبی می‌داند که این یک فیلم است و آنچه که به تصویر کشیده می‌شود واقعیت ندارد.

نوشته مونولوگ اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.