فیلم دونی|دانلود فیلم

نگاهی به «چهار راه استانبول»؛بفروش عامه پسند - فیلم دونی|دانلود فیلم

توضیحات
---
  • تاریخ : ۲۲ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 27 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای نگاهی به «چهار راه استانبول»؛بفروش عامه پسند بسته هستند

از نگاه خوانندگان – محمد تقی زاده
مصطفی کیایی را در کنار منوچهر هادی می توان بفروش ترین فیلمسازان سل نوی سینمای بدنه یا تجاری ایران دانست که خوب نبض مخاطب عام را می شناسند و در آثار اخیرشان توانسته اند با تزریق مایه های طنز و فانتزی فیلم های اجتماعی پرفروشی نیز بسازند. داستان مصطفی کیایی اما روشن تر و قابل تحلیل تر است. کیایی خوب قصه می گوید و خوی کشمکش و گره در فیلمنامه اش قرار می دهد و از این رو تماشاگر عام از روند فیلم های کیایی خسته نمی شود و طنازی ها و شیرینی های شخصیت های فیلم هایش که در «بارکد» و «چهارراه استانبول» بر عهده برادرش محسن کیایی بوده است، فضایی دلچسب و خوشایند برای تماشاگران فراهم می کند.
چهارراه استانبول که ردپایی از عدالتخواهی و مبارزه با فساد و شعارهای اینچنینی فیلم خط ویژه ، پیچیدگی داستانی و گره های متعدد فیلم عصر یخبندان و زوج تکراری و طناز رادان-کیایی را از فیلم بار کد در درون خودش دارد، فیلمی با ضرباهنگ تند و پلان های اغلب بسته با کاراکترهای متعدد است که طوری طراحی شده تا ماجرای سوختن ساختمان پلاسکو را یاد آور شود. بدین سان درامی پر شخصیت طراحی شده که همگی در چهارراه استانبول و ساختمان پلاسکو سرنوشتشان گره می خورد.
فیلم خیلی جذاب و بدون مقدمه زیاد شروع می شود و شخصیت ها و روابطشان به خوبی به مخاطب معرفی می شود تا زمانی که به ماجرای پلاسکو و فروریختن ساختمان می رسیم. ترسیم فضای آن اتفاق با توجه به ذهنیتی که تماشاگر از آن حادثه دارد خیلی جذاب و واقعی از آب در نیامده و همچنین فضای شعاری و انتقادی که فیلم از زمان حادثه به بعد می گیرد تاثیر مخرب و معکوسی در باور پذیری و نزدیکی مخاطب با فیلم و کاراکترهایش دارد.
چهارراه استانبول به نظر می آید زیادی کش می یابد و پرگویی شخصیت ها و نقشه های متعدد و پیچیده ای که شخصیت های اصلی فیلم در هنگام چنین حادثه مهیبی به ذهنشان متبادر می شود و سعی می کنند در آن شایط چنین پلان های را طراحی کنند سبب می شود نیمه دوم فیلم جذابیت نیمه اول را نداشته باشد و طراحی کاراکترهای متعدد که در نیمه نخست فیلم خلق شده به سختی و به زور در نیمه دوم سرزهم بندی و به مربوط می شنود تا چهارراه استانبول را نتوان با وجود استارهای متعدد و جذابیت های تبلیغاتی و غیرواقعی اش فیلمی درجه یک در کارنامه کیایی به حساب آورد.
البته با تمام این کاستی ها چهارراه استانبول از همین حالا یکی از مهمترین فیلم های سال آینده از نظر جذب مخاطب و فروش در سینماها پیش بینی می شود.

نوشته نگاهی به «چهار راه استانبول»؛بفروش عامه پسند اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.