فیلم دونی|دانلود فیلم

هالووین جدید، اکتبر سرد را پرحرارت کرد - فیلم دونی|دانلود فیلم

توضیحات
---
  • تاریخ : ۴ام آبان ۱۳۹۷
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 5 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای هالووین جدید، اکتبر سرد را پرحرارت کرد بسته هستند

بانی فیلم – گروه سینمای جهان: ورسیون جدید فیلم معروف «هالووین» که ابتدا ۴۰ سال پیش اکران شد، با فروشی ۵/۷۷ میلیون دلاری هم سودسازترین فیلم این هفته آمریکای شمالی شد و هم به لطف ثبت این رقم دومین «شروع پخش» برتر را در این منطقه از جهان طی ماه اکتبر در تمامی دوران ها موجب شد. این فیلم ترسناک که نسخه اوری ژینال آن یک کار کلاسیک این ژانر به حساب می آید، پیشتاز آثاری در این هفته شد که مجموع پولسازی ۱۲ فیلم صدر جدول شان از رقم ۱۶۰ میلیون دلار هم عبور کرد و این نیز دومین هفته پرسود برتر در تمامی ماههای معمولاً سرد اکتبر در تاریخ به حساب می آید و مصداق روشن رونق و حرارت بخشیدن مجدد به صنعت سینما توسط ژانر وحشت است که در دوران معاصر کم پولسازی نکرده است.
رکورد بهترین شروع اکران طی ماه اکتبر در آمریکای شمالی که هالووین تازه قادر به رسیدن به آن نشد و کمتر از ۳ میلیون دلار از آن دور ماند، نه یک حد نصاب قدیمی بلکه رقمی است که همین دو هفته پیش توسط فیلم پردلهره دیگری به نام «زهر» به ثبت رسیده بود. مشخصه جالب و مهم هالووین تازه این است که یک بار دیگر با شماری از عناصر کلیدی فیلم اوری ژینال ساخته شده و گذشت چهار دهه آن را کمرنگ نکرده است. البته پس از اکران فیلم اصلی هالووین در سال ۱۹۷۸، سازندگان آن فیلم در سال های بعدی هفت فیلم دنباله ای و در ادامه دادن به ماجراهای فیلم نخست ساختند و روانه بازار کردند اما به شهادت اکثر ناظران فیلم فعلی بسیار بهتر از آن ۷ اثر دنباله ای است و این فلم بعد از کار اوری ژینال سال ۱۹۷۸ بهترین فیلم از این فرانچیز دیرپا به حساب می آید.
جیمی لی کورتیس هنرپیشه زن آمریکایی که در فیلم اوری ژینال رل لوری استرود را بازی کرده و مصاف کم نتیجه ای با یک قاتل روانی به نام مایکل مایرز داشت، در فیلم فعلی دوباره در همین نقش مشاهده می شود و ایفاگر رل مایکل نیز یک بار دیگر نیک کسل است ولی جان کارپنتر معروف که کارگردان و همه کاره فیلم نخست بود، این بار فقط مدیر اجرایی و مشاور اصلی پروژه و سازنده موسیقی متن فیلم به حساب می آید و کارگردانی به دیوید گوردون گرین سپرده شده است. بررسی ها نشان داده که از تماشاگران هفته نخست «هالووین ۲۰۱۸» حدود ۵۳ درصد مرد و بقیه زن بوده اند و ۵۹ درصد از کل آنها حداقل ۲۵ سال سن داشته اند. آینده این فیلم نیز موفق نشان می دهد و این به سبب رسیدن ایامی با همین نام (Halloween) در غرب است که آن را مترادف با ترس و دلهره و مواردی از خرافات می دانند که ریشه در مسائل اجتماعی و فرهنگی در آن سامان دارد و حتی یک روز تعطیل عمومی هم در این مقطع زمانی قرار دارد که طبعاً گیشه های این فیلم را داغ تر می کند.
سایر بازارهای هالووینی
چون همچنان صحبت فیلم هالووین در میان است، بد نیست متذکر شویم این فیلم در شروع اکران جهانی اش در ۲۳ کشور به ۳/۱۴ میلیون دلار دست یافت تا آن را هم ضمیمه درآمدسازی چشمگیرش در آمریکای شمالی کند. در میان سایر کشورها مکزیک با ثبت یک رقم ۹/۴ میلیون دلاری بیشتر از سایر کشورها به هالووین خدمت کرد و پس از آن باید به بریتانیا (با ۶/۳ میلیون دلار)، روسیه (۷/۱ میلیون) و اندونزی (۰۹/۱ میلیون دلار) اشاره کرد. هنوز ۵۰ کشور قابل ذکر بازارهای خود را به روی این فیلم نگشوده اند، ولی فرانسه که یکی از آنها است از فردا (پنجشنبه) چنین خواهد کرد و در ۱۵ روز بعدی این اتفاق در استرالیا، برزیل، ایتالیا، آلمان و اسپانیا هم رخ خواهد داد و آخرین کشور عمده ای که هالووین جدید را اکران خواهد کرد، کره جنوبی از تاریخ ۱۲ آبان ماه است.
پولساز اما دور از رتبه اول
رتبه دوم در جدول درآمدآفرینان این هفته سینماهای آمریکا و کانادا نصیب «ستاره ای متولد می شود» در سومین هفته نمایش این فیلم شد. این فیلم که حالا وارد فهرست آثاری شده که به رغم پولسازی مستمر در جدول هفتگی اول نشده، ۳/۱۹ میلیون دلار تازه را کسب کرد و حالا در آمریکا و کانادا طی ۱۹ روز پخش ۳/۱۲۶ میلیون دلار کاسبی کرده است و سیاست های بردلی کوپر بازیگر نخست و کارگردان این فیلم برای بازسازی اثری سینمایی که پیشتر هم سه ورسیون بلند و خوب از روی آن ساخته شده بود، کاملاً موفق جلوه می کند و این در حالی است که به اعتقاد کارشناسان هر سه ورسیون قبلی و بخصوص نسخه اول که کار ویلیام ولمن و محصول ۱۹۳۷ بود و نسخه سوم که با بازی باربارا استرایسند و کریس کریستوفرسون در سال ۱۹۷۷ به نمایش درآمد حجت را تمام و حق مطلب را ادا کرده بودند.
محو شدن سایر تازه واردها
«زهر» کار تازه و دلهره آور سونی پیکچرز بعد از دو هفته صدرنشینی در جدول پرفروش های آمریکا این هفته به رده سوم تنزل کرد اما باز قدری بیش از ۱/۱۸ میلیون دلار را به حساب های بانکی این شرکت ژاپنی- آمریکایی واریز کرد تا پس از ۱۹ روز نمایش ۱/۱۷۱ میلیون دلاری شود.
«Venom» به خاطر ادامه رونق اش هنوز در سطح وسیعی از آمریکا و کانادا بر پرده های نقره ای قرار دارد و این شامل ۳۸۸۷ سالن می شود و فقط فیلم هایی از این نعمت برخوردار می شوند که پتانسیل ویژه ای در خروش مستمر و دائمی داشته باشند وگرنه اولویت با آثاری است که از هفته سوم و چهارم به بعد سالن های پرتعدادی از آنها ستانده و نصیب آثار تازه واردی خواهد شد که به سالن های بیشتری برای عرض اندام احتیاج دارند. خودنمایی «زهر» و سایر فیلم های قبلاً اکران شده در این هفته سبب گشت به جز «هالووین» هیچ فیلم تازه اکران شده دیگری جلب توجه نکند و بالاترین رتبه را در میان آنها فیلم «اواسط دهه ۱۹۹۰» کسب کرد که آن هم از رده هجدهم فراتر نرفت و در این راه چیزی بیشتر از ۵۰۰/۲۴۹ دلار نصیب این فیلم نشد.

نوشته هالووین جدید، اکتبر سرد را پرحرارت کرد اولین بار در بانی فیلم پدیدار شد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.