فیلم دونی|دانلود فیلم

چند خبر از صدا و سیما - فیلم دونی|دانلود فیلم

توضیحات
---
  • تاریخ : ۸ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : دسته‌بندی نشده
  • بازدید : 32 views
  • نظرات : دیدگاه‌ها برای چند خبر از صدا و سیما بسته هستند

کیوان ساکت مهمان دوشنبه شب «چشم شب روشن»

«چشم شب روشن» دوشنبه شب میزبان کیوان ساکت آهنگساز و نوازنده چیره دست تار است.

به گزارش رسیده، این برنامه که دوشنبه ها با حضور رضا مهدوی مجری کارشناس بخش موسیقی، به گفتگو با شناخته شده ترین چهره های هنر موسیقی می پردازد، فردا ۹ بهمن از کیوان ساکت آهنگساز و نوازنده چیره دست تار و سه تار میزبانی می کند.

محمد سریر، ناصر چشم آذر، علیرضا نوربخش، نادر مشایخی، سعید دبیری، داوود آزاد، هادی منتظری، میلاد کیایی، سالار عقیلی، امین الله رشیدی، محمد میرزمانی، عبدالمجید کیانی، سعید شهرام، منوچهر صهبایی، مهدی امین فروغی، احمد پژمان، بهروز صفاریان و مجید اخشابی چندی از هنرمندانی هستند که در ماه های گذشته مهمان مجله شبانگاهی شبکه چهار بوده اند.

دوشنبه در بخش شعر نیز مرتضی امیری اسفندقه کارشناس مجری این بخش با سید وحید سمنانی شاعر و پژوهشگر ادبی گفتگو می کند.

«چشم شب روشن» به تهیه‌کنندگی امیر قمیشی و با اجرای محمد صالح علا، شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت ۲۳ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

روایت رازهای مگوی انقلاب اسلامی در مجموعه مستند قصه های انقلاب
مجموعه مستند ۱۰ قسمتی قصه های انقلاب از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.
به گزارش رسیده، اواخر دهه ۳۰ شمسی، اوضاع مردم ایران باری به هر جهت بود، وضع معیشت چنگی به دل نمی زند و با وجود اینکه شرایط کشاورزی بهتر شده بود، اما در شهرها وضعیت هنوز مانند سال های جنگ جهانی دوم بود. هر روز گروه بزرگی از کارگران در خیابان ها تظاهرات می کردند زیرا ماه ها بود که حقوق نگرفته بودند و به وضعیت موجود اعتراض داشتند. در آن آشفته بازار اقتصادی ایران، سیاست هم از اقتصاد تاثیر می پذیرفت؛ چهار نخست وزیر کشور تغییر یافتند ولی شرایط تغییر نکرد و کاری از دست آنها بر نمی آمد. انقلاب سفید یا انقلاب شاه و مردم، نام یک سلسله تغییرات اقتصادی و اجتماعی شامل اصول ۱۹ گانه است که در دوره سلطنت محمدرضا شاه و با نخست وزیران وقت علی امینی، اسدالله علم، حسنعلی منصور و امیرعباس هویدا در ایران به تحقق پیوست. انقلاب سفید در مرحله نخست پیشنهادی شامل ۶ اصل بود که شاه در کنگره ملی کشاورزان در تهران در تاریخ ۲۱ دی ماه ۱۳۴۱ خبر اصلاحات و رفراندم را برای قبول یا رد آن به عموم مردم ارائه داد اما پشت پرده این اصول، حقایق دیگری پنهان بود که مستند «قصه های انقلاب» به آنها می پردازد. پخش سخنرانی های کوبنده امام راحل علیه مطامع شیطانی رژیم شاه از این قوانین، تصاویر آرشیوی و برخی اسناد بجا مانده از آن دوران درباره انقلاب سفید، بخش های مختلف مستند «قصه های انقلاب» را تشکیل می دهد. همچنین بعضی بخش های تاریخی به صورت موشن گرافیک در این مستند بازسازی شده اند. قسمت اول این مجموعه درباره شخصیت رضا خان است. محمدرضا شاه و زندگی فرهنگی و خانوادگی او در سویس موضوع قسمت دوم، انقلاب سفید و رخدادهای آن در سال ۱۳۴۱ و ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ محور قسمت سوم و چهارم است. در قسمت پنجم واقعه هشتم شهریور ۱۳۶۰ و ترور شهید رجایی بازگو می شود. در قسمت های دیگر نیز به وقایعی مانند هفت تیر۱۳۶۰، ماجرای حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرباس در سال ۱۳۶۷، شانزدهم آذر ۱۳۳۸، ساواک و دولت موقت پرداخته می شود. مهدی شامحمدی نویسندگی و کارگردانی این مستند را بر عهده داشته و محمدرضا سرشار و نازآفرین کاظمی هم گویندگان متن آن هستند.
«قصه های انقلاب» از ۱۲ بهمن هر بامداد حوالی ساعت ۳:۴۵ از شبکه یک سیما پخش می شود.

معرفی نکات برجسته قانون بودجه ۹۷ در برنامه امشب «پایش»
برنامه تحلیلی پایش امشب ۸ بهمن با حضور کارشناسان، به بررسی نکات برجسته قانون بودجه ۹۷ برای تحقق بیشتر عدالت می پردازد.
به گزارش رسیده، در سوال نظر سنجی برنامه هم از بینندگان پرسیده شده است: به نظر شما پیشگیری از تعارض منافع میان کارکنان دولت و بخش خصوصی، درکدام بخش ضروری تر است؟ ۱- پیمانکاران راه و ساختمان ۲- صنعت و تجارت ۳- بهداشت و درمان ۴- نظام بانکی ۵- نفت و پتروشیمی. علاقمندان به شرکت در نظرسنجی می توانند عدد گزینه مورد نظر خود را به سامانه ۳۰۰۰۰۱۱۱ پیامک کنند. در قسمت پایانی برنامه هم چهار جوان موفق با حضور در استودیو پایش، تجربیات موفقیت خود را در اختیار بیننده ها و جوانان جویای کار قرار خواهند داد.
پایش به تهیه‌کنندگی علی ملکی، کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیما است که یکشنبه‌ها بعد از سریال شبانگاهی با اجرای کیاداوود اسفندیاری از این شبکه پخش می‌شود.

 

ناگفته‌های زندگی محمدرضا شاه در  شبکه مستند

بیست و سومین قسمت از فصل دوم برنامه «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «ارثیه‌ی پدری» ساخته مهدی نقویان بر روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

به گزارش رسیده، در این قسمت و پس از پخش مستند، عباس سلیمی‌ نمین مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران و مهدی نقویان کارگردان مستند «ارثیه‌ پدری» مهمان برنامه خواهند بود و میزگردی با موضوع تاریخ سیاسی معاصر کشور، تاریخچه خاندان پهلوی و به ویژه محمدرضا شاه برگزار می‌کنند. هم‌چنین، محمد تقی فهیم و آرش خوشخو به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت. این قسمت از برنامه «به اضافه مستند» استثنا ساعت ۲۰ به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

مستند «ارثیه پدری» روایتی متفاوت از زندگی محمدرضا شاه پهلوی در گذر زمان است. داستان فیلم از تاجگذاری او در سال ۱۳۴۶ آغاز شده و تا زمان مرگ او در مصر در سال ۱۳۵۹ ادامه دارد. مستند در ۱۵ سکانس روایت شده است که هر کدام از آن بیانگر اتفاقی مهم در زمان محمدرضا پهلوی است. هر سکانس از این فیلم به نام یکی از فیلم‌های زمان شاه نامگذاری شده است و عنوان آن متناسب با موضوع آن سکانس است. این موضوع به جذاب شدن این مستند آرشیوی کمک شایانی کرده است.

«ارثیه‌ی پدری» اولین بار در یازدهمین جشنواره سینما حقیقت رونمایی و اکران شد. پس از آن در جشنواره عمار حضور پیدا کرد. این مستند برای اولین بار در صدا و سیما از شبکه مستند و برنامه «به اضافه مستند» پخش خواهد شد.

برنامه به اضافه مستند با اجرای سید محمدعلی صدری‌نیا، تهیه کنندگی سید محمدحسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان سه‌شنبه ۱۰ بهمن ماه ساعت ۲۰ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه ساعت ۹ و جمعه ۱۳ بهمن ماه ساعت ۱۳:۳۰ است.

 

خیابان جام جم ، جادوی موسیقی را به تصویر می کشد

«خیابان جام جم» شبکه جهانی جام جم میزبان کیوان ساکت است.

به گزارش رسیده،در برنامه یکشنبه شب خیابان جام جم ، کروه کر تهران به رهبری مهدی قاسمی حضور یافته و به صورت زنده به اجرای برنامه می پردازند و همچنین کوروش مهربان که برای اولین بار اجرای زنده تلویزونی خواهند داشت ، مهمان شبکه بوده و با نوای کم نظیر و سبک جذابی که در خوانندگی دارند ، قطعاتی را اجرا خواهد کرد که شنیدنی و تماشایی است .

خیابان جام جم یک شنبه ۸ بهمن ماه (۲۸ ژانویه) ساعت ۲۲:۰۰ به وقت تهران برابر با ساعت ۱۹:۳۰ به وقت وین به صورت زنده از جام جم پخش شده و در ساعت های ۰۶:۰۰ و ۱۴:۰۰ به وقت تهران باز پخش می شود .

 

شبکه پرس تی وی و بررسی بحران در اسپانیا

شبکه پرس تی وی با پخش مستند «زمین می لرزد» (The Earth Trembles) به بررسی بحران اقتصادی در اسپانیا و تبعات ناشی از آن در این کشور پرداخته و با جست و جو در لایه های تاریخ اسپانیا به سال ۲۰۱۵ یعنی سالی که در آن آینده  این کشور رقم  می خورد، می رسد.

به گزارش رسیده، این مستند محصول سال ۲۰۱۶ شبکه هیسپان تی وی است و به مرور وقایع سال ۲۰۰۸ یعنی زمانی که بحران  اقتصادی جهانی به  اسپانیا رسید، می پردازد و تبعات ناشی از آن شامل از بین رفتن سریع و روافزون رفاه مردم این کشور را به تصویر می کشد و از آن تحت عنوان زمین لرزه ای که زندگی عده ای از مردم را به نابودی می کشد، یاد می کند.

مستند «زمین می لرزد»، در ادامه به پی ریزی جنبش های مختلف بعد از این بحران که آغاز آنها جنبش ۱۵ می بوده است، اشاره می کند. این جنبش ها با هدف شکل گیری یک مدل اقتصادی جدید روز به روز گسترده تر می شود. همچنین در طول سال های اخیر و سال های پس از جنگ، درهای اسپانیا به روی مدرنیته، مصرف گرایی، حباب مسکن و … باز شد؛ مدلی که آنقدر سست بود که امروز مثل یک ساختمان ویرانه فروریخته است.

در ادامه این مستند به سوالاتی مانند اینکه منشا این شکاف ها در جامعه کجا بوده است؟ آیا پایه هایی که دموکراسی اسپانیا بر آن بنا شده بود آن قدر قدرت نداشت تا از کشور در مقابل این زمین لرزه محافظت کند؟ و آیا تغییری حقیقی در نظام سیاسی اسپانیا در حال بروز است؟ پاسخ داده می شود. همچنین سری به صحنه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اسپانیا زده می شود تا از این طریق، علل این فاجعه به طور دقیق بررسی شود.

مستند «زمین می لرزد» در سه قسمت ۲۵ دقیقه ای از دوشنبه ۹ تا چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه ساعت ۰۴:۰۰ به وقت تهران روی آنتن شبکه پرس تی وی می رود. تکرار این برنامه در ساعات ۰۹:۰۰ ، ۱۵:۰۰ ، ۲۱:۰۰ و ۰۱:۰۰ پخش خواهد شد.

 

 

هیسپان و معرفی شخصیت کم نظیر «استاد مطهری»

«سنگ نگاره های تیمره در اراک»، «معماری متفاوت استان گلستان» و معرفی کوتاهی از شخصیت استاد شهید مرتضی مطهری سوژه های این هفته برنامه پر مخاطب «ایران» هیسپان تی وی است.

به گزارش رسیده، برنامه مستند گزارشی «ایران» که هر هفته به معرفی جاذبه های فرهنگی، تاریخی، گردشگری و هنری ایران می پردازد، در این برنامه سفری به تیمره و معرفی سنگ نگاره های آن در استان مرکزی داشته، به استان گلستان رفته تا ما را با معماری آنجا بیشتر آشنا کند و در اپیزودی به معرفی شخصیت یکی از عالمان کشورمان، استاد شهید مرتضی مطهری پرداخته است.

طاهره بدخش، گزارشگر برنامه در نخستین اپیزود برنامه در سفری به تیمره در نزدیکی شهر اراک واقع در استان مرکزی، سنگ نگاره های تاریخی این شهر را برای مخاطبان به تصویر می کشد. بزرگ‌ترین مجموعه سنگ نگاره‌های کشور در تیمره قرار دارد که به بهشت سنگ نگاره‌های ایران مشهور است. تصاویری که در این سنگ نگاره ها نقش بسته، گویای دورانی است که انسان ها با ابزار سنگی به شکار می رفتند، به رام کردن حیوانات مشغول بودند و پس از آن به کشاورزی و کاشت گیاهان روی آورده اند.

در اپیزود دیگر برنامه علی چیت سازیان مخاطبان اسپانیایی زبان هیسپان تی وی را به استان سرسبز گلستان می برد تا آنان را با معماری متفاوت این استان آشنا کند. دو بندر مخدومقلی و گمیشان که در این استان قرار دارند، آمیزه ای هستند از فرهنگ های مازندرانی، ترکمن، روسی و حتی قزاق و معماری شان با همه شهرهای شمال ایران تفاوت دارد.

در سومین بخش از برنامه ایران، زهرا خانجانی گوشه ای از شخصیت علمی و مذهبی استاد مرتضی مطهری را برای مخاطبان اسپانیایی زبان برنامه بازگو می کند. عالم و نویسنده ای که علاوه بر تدریس در حوزه های علمیه در دانشگاه تهران نیز کرسی استادی داشته و شاگردان زیادی را تربیت کرده است.

برنامه «ایران» به تهیه کنندگی واحد هنری شبکه هیسپان تی وی، دوشنبه ها ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران پخش می شود و تکرار آن سه شنبه ساعت ۳:۳۰ و چهارشنبه ساعت ۹:۳۰ به روی آنتن می رود.

 

 

نوشته چند خبر از صدا و سیما اولین بار در بانی‌فیلم پدیدار شد.

برچسب ها

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.